Mis asi see tahke šampoon veel on?

Mis asi see tahke šampoon veel on?

Tundub uskumatu, aga tahkest šampoonist kuulsin alles eelmisel aastal. Austraalias elades jälgisin igapäevaselt sealseid #zerowaste Instagramme ning avastasin, et lisaks tavalisele šampoonile ning kuivšampoonile on olemas ka tahke šampoon. Kui sellest räägin, kipun seda tihtipeale esmalt küll kuivšampooniks kutsuma, sest arvestades selle välimust, tahaksin just sellise nime talle anda. Küll aga toimib ta ainult siis, kui ta vee all märjaks teha.

Kuidas tahket šampooni kasutada?

Mina sain enda šampooni ja palsami Lushist sünnipäevaks. Kui tahke šampooniga esimest korda pead pesin, polnud ma kindel, kuidas ma seda kasutama peaksin. Kõige lihtsam tundus enda juuksed esmalt märjaks teha ning siis seda erksinist litrit meenutava asjaga hakata enda juustes ringjaid liigutusi tegema, et vahtu tekitada. Tuli välja, et just nii lihtne see oligi! Juba pärast paari liigutust nii šampoonitükike kui ka mu juuksed vahutasid. Seega panin šampooni eemale ääre peale ning pesin rahus pea ära. Šampoon töötas uskumatult hästi! Ütlen ausalt, et olin algusest veidi kahtlev ning kartsin, et see ei hakka üldse vahutama ja pole üldse fun! Tegelikult nautisin juuste pesemist aga täiel määral. Kõik vahutas ning juuksed said puhtaks.

Kuidas tahket palsamit kasutada?

Pärast šampooniga möllamist asusin palsami kallale. Otsustasin seda teha täpselt samamoodi – tegin ta vee all veidi märjaks ning hakkasin siis seda oma juusteotstesse määrima. Küll aga ei vaimustanud see mind samamoodi. Ma hõõrusin ja hõõrusin, aga juuksed tundusid samasugused kui enne. Ma ei tahtnud alla anda, seega hõõrusin veel mõnda aega ning lõpuks märkasin väikest vahutust. Ka juuksed tundusid veidi libedamad, nagu tavalise palsamiga. Jätsin siis palsami paariks minutiks mõjuma ning siis pesin ta maha. Ütlen ausalt, et kui palsamit juustest välja pesema hakkasin, ei olnud aru saada, et seal üldse midagi oleks. Seega kahjuks ei ole ma palsamist sama vaimustuses kui šampoonist. Seega ei ole ma kindel, ka seda kasutama jään.

Kus neid hoiustada?

Mina jätsin alles enda vana juuksemaski topsi, sest nägin, et nad mahuksid sinna mõlemad ilusasti sisse. Küll aga pakub ka Lush osta just nende jaoks mõeldud metallist karbid. Lisaks võid enda kappidest otsida välja mõne klaasist, metallist või plastikust väikse karbi, mis muidu enam kasutust ei leiaks. Taaskasutus on siinkohal kindlasti kõige toredam!

Mida ma kokkuvõtteks arvan?

Kindlasti soovitan ma oma tavalise plastikpudelis šampooni esimesel võimalusel tahke šampooni vastu vahetada. See töötab suurepäraselt ning on mugav, et võtta endaga ka reisile kaasa. Lisaks ei pea sellepärast käsipagasiga reisides muretsema, sest vedeliku alla see šampoon ei lähe. Samuti jätkub tahket šampooni palju kauemaks kui tavalist plastpudeli oma.

Seega, katsetage kindlasti ise järgi, kuid pidage meeles, et nagu iga tavaline šampoon ei sobi kõigile, siis kindlasti ei sobi kõigile ka iga tahke šampoon. Lihtsalt otsige endale seda õiget ja ärge andke alla. Ka mina jätkan palsami otsimisega, sest antud palsam minu kuivadele juustele piisavalt vunki kahjuks ei andnud. Kindlasti tahan katsetada ära ka teisi šampoone. Näiteks on mulle silma jäänud õpilasfirma Tahpoon, kelle liikmed käivad kõik alles koolis, aga teevad juba sellist ägedat asja! Šampoone teeb ka Eesti looduskosmeetika bränd Nurme ning kindlasti leiab veel palju variante lihtsalt kõiketeadja Googlesse “tahke šampoon” sisse trükkides.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga