Me peame rääkima kliimast

Me peame rääkima kliimast

Mul oli võimalus minna juba paar kuud tagasi rääkima kliima arutelule sellest, mida mina teen, et hoida meie keskkonda ning seeläbi hoida meie kliima muutumast, kuid kokkuvõtte avaldamiseni jõuan alles nüüd (Ups!)

Tegemist oli Euroopa Parlamendi Eesti büroo korraldatud üritusega, mis suunab noori kaasa mõtlema olulistel teemadel ning seeläbi tähtsustab ka olulisust minna 26. mail Euroopa Parlamendi valimistele.

Minuga koos olid aruelul oma mõtteid jagamas Kirke Pärnapuu, kes on YouthStrike4Climate Eesti esindaja ja Piret Väinsalu, kes on Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert ja Eesti Rohelise Liikumise esindaja. Meie arutelu juhtis Jan Robert Janson, kes on MTÜ Tegusad Noored ning #seekordlähenvalima vabatahtlik.

Arutelu on väga huvitav ning pean ütlema, et ma olin üllatunud, kui suur hulk inimesi võttis sõna. Oli nii noori kui ka vanemaid ning kõigil oli midagi olulist keskkonna teemal öelda. Lisaks sain ka ise palju uusi teadmisi selle kohta, mida me Eestis saaksime ära teha. Olin juba varasemalt teadlik põlevkivi kaevandamise negatiivsetest külgedest, kuid nüüd tunnen, et peaksin ennast sellega veel rohkem kurssi viima.

Eriti meeldis mulle see, mis juhtus pärast seda 1,5 tunnist arutelu – inimesed, kes olid meid kuulamas, tulid meiega rääkima ning omavaheline arutelu kestis veel järgmised 45 minutit! Oli tore kuulda, mida teevad teised inimesed, et keskkonnasõbralikumalt elada. Mul endal tekkis tunne, et olen teistele tõesti kasulik, kui sain jagada infot mesilasvaha riide kohta ning kust seda Eestist saada. Lisaks andsin infot ka oma toiduostmise harjumuste kohta ning oli tore kuulda, et päris mitmed inimesed tellivad oma toidu otse Eesti talunikelt.

Arutelult koju kõndides tundsin, kui palju motivatsiooni see mulle andis, et siia veel tihedamini kirjutada, sest teemasid, mida soovin jagada tuleb aina juurde. Lisaks mõistsin kui palju need lühikesed kaks tundi olid minu silmaringi avardanud – uued teadmised põlevkivi, Pariisi kliimaleppe, Eestis tehtavate kliimaprotestide ja veel palju muu kohta. Kindlasti soovitan ka teil sarnastelt üritustelt osa võtta, sest nii leiate uusi tuttavaid, kes mõtlevad teiega samamoodi ning saate kindlasti palju motivatsioonimeie keskkonna hoidmiseks.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga