Kui kodu tekkitab stressi

Kui kodu tekkitab stressi

Ma vaatan oma kodus ringi ja mulle meeldib, mida ma näen – riiuli peal seisavad terasest veepudel ning taaskasutatav kohvitops, külmkapis on köögiviljad pakitud ilusasti Apiwrapside sisse ning toiduülejäägid on kaetud taldrikutega, sahtlis asuvad taaskasutatavad puidust söögipulgad ning pilliroost kõrred, kotti on visatud kaks riidest poekotti ning vannitoas ootavad kasutamist Lushi plastikuvaba shampoon ja palsam. Kõik on justkui õigel rajal ning asjad liiguvad vaikselt paremuse poole.

Teistkordsel pilguheidul tabab mind aga stress.

Ma vaatan oma kodus ringi ja ma näen kuidas kapis seisavad plastikust toidukarbid, kraanikausi alla on kilekotti sätitud teised kilekotid, mis on minuni jõudnud sõprade või sugulaste kaudu. Kuivained on enamus kõik pakitud pehmesse plastikusse ning minu lemmik vaarikabesseerull, mida endale nädalalõppudel vahel naudinguks soovin osta, on pakitud plastikusse. Ka tee ja kohvi, mis on ostetud ammu ning seisavad praegu köögis kapinugal, ümbritseb rohke plastik. Tekib tunne, et tahaks kogu selle plastiku just nüüd ja kohe kodust välja visata ning osta asemele taaskasutatavad, ära kõdunevad, ökoloogilised lahendused. Õnneks tean, et see oleks halvem variant.

Plastikuvabaks liikumine võtab aega.

Hetkel, mil tunnen, et tahaksin lihtsalt kõigest vabaneda ning muuta oma kodu plastikuvabaks ühe sõrmenipsuga, meenutan endale, et visates ära täiesti head ja kasutuskõlblikud plastikkarbid, tekitan juurde rohkem jäätmeid kui neid rahus edasi kasutades. Sama on kohvi, tee, kuivainete ja ka kõige muuga, mis mu kodus kõige ökoloogilisemad pole. Tean, et kõige parem mida selles olukorras teha saan, on need vaikselt ära kasutada ning alles pärast seda osta asemele paremad ning keskkonnasõbralikumad variandid.

Nüüd aga midagi veidi Sulle! Ma kinnitan, et plastikuvaba elustiil võtab aega ja see on täiesti okei. Proovi lihtsalt pärast selle otsuse vastuvõtmist teha paremad valikud uute asjade soetamisel, kuid ära muretse nende asjade pärast, mis Sul on juba olemas. Need jäätmed on juba tekitatud ning selle pärast ei ole tarvis põdeda. Tuleb sellega rahu teha ning vaikselt ja keskkonnasõbralikult edasi liikuda.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga