Algus

Algus

Ma ei tea, millal see täpselt algas, kuid Austraaliase kolides hakkasin oma igapäevaste harjumust ja kommete peale mõtlema ning nii leidsin põhimõtted, mida soovin järgida.

Kiiresti sain aru, et üks asi, mida olen peaaegu alati teinud ning mida pean tähtsaks ja saan süvendada on keskkonna sõbralikkus ning jäätmete vähendamine. Sinna hulka kuuluvad muidugi jäätmed nagu plastik, mis ära ei kõdune, kui ka jäätmed, mis küll kõdunevad, kuid mille tarbimise saaks ära hoida ning seeläbi neid vähem toota ja maa ressursse kulutada.

Veidi minust

Üle poole minu riidekapi sisust on alati tulnud kaltsukatest, kirbukatelt, allahindlustelt saadud uskumatult soodsatest kaupadest või sugulase ja ema riidekapist! Sinna umbkaudse 25% hulka, mis minu kapi sisust on ostetud täishinna eest, kuuluvad enamasti jalanõud ja kotid. Nende puhul on minu jaoks oluline kvaliteet ning vastupidavus, sest mida kauem nad kestavad, selle võrra vähem toodan mina jäätmeid.

Ka muude toodete (nagu ehted, nõud, kodusisustus jne) puhul lähtun põhimõttest osta asjad, mida saan kasutada igapäevaselt ning samas ka kümne aasta pärast. Kuigi ma ennast täielikult minimalistiks ei pea, siis paljud valikud lähtuvad mul siiski seda silmas pidades.

Miks just nüüd?

Veel aasta tagasi ei hoolinud ma plastiku kasutamise vähendamisest ning mis veelgi olulisem, mul polnud vähimatki aimu, kuidas just mina seda vähendada saaksin.

Kümme kuud tagasi kolisin ma elama Austraaliasse ning asusin tööle ettevõttes, mis keskendub ühekordse plastiku vähendamisele tootes toidukile asendavaid mesilasvaha toidukatteid. Need on taaskasutatavad ning kõdunevad hiljem kompostiks. Seal õppisin ma palju jäätmevaba elustiili kohta ning pärast paari kuud avastasin ka end tegemas lihtsaid muutuseid liikumaks sarnase elustiili poole.

“Ma ei kasuta enam kunagi toidukilet!”

Seega tegin enese teadmatagi juba noorena head meie keskkonnale. Küll aga ei ole ma siiani eriti palju tähelepanu pööranud korduvkasutatavatele topsidele, pudelitele, kottidele, nõudele jne. Sinna aga ongi plaan vaikselt liikuda.

Praegu kasutan juba plastikust veepudeli ostmise asemel korduvkasutatavat metallist veepudelit (ka lennukiga reisides) ning plastikust toidukile asemel on mul kodus olemas mesilasvaha toidukatted. Ka sünnipäevaks sain mitu toredat keskkonnasõbralikku toodet, mida kindlasti varsti ka siin jagan.Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga